Hotel London

Hotel London znajduje się w Glifadzie, nadmorskiej części Aten. Stanowi fajne miejsce dla osób chcących zwiedzać, ale również trochę odpocząć.

London to 3 – gwiazdkowy hotel. Jak dla nas, to mocne 3*.

Położenie

Znajduje się przy głównej ulicy biegnącej z Glifady do Pireusu – bardzo ruchliwej, a jednocześnie bardzo blisko plaży oraz nadmorskiego deptaku. Co ważne, wzdłuż morza jeździ tutaj tramwaj, którym dojedziemy do Pireusu (linia T3), bądź centrum Aten (linia T5). Czas dojazdu do centrum to ok. 45 minut.

Glifada
Glifada plaża

Dzięki taniej komunikacji publicznej możemy swobodnie przemieszczać się tramwajem wzdłuż wybrzeża i wybierać dla siebie odpowiadające na odcinki plaż. Część z nich jest płatna.

Sprawdź ceny Hotelu London na Booking.com

Przy hotelu znajduje się również przystanek komunikacji publicznej, z którego kursują linie ekspresowe z lotniska. Dzięki dużej częstotliwości, szybko i bez problemu dojedziemy do portu lotniczego.

Sklepy spożywcze oraz restauracje znajdują się bliżej Glifady – w zasięgu spaceru (wzdłuż ruchliwej drogi). Można również podjechać do ścisłego centrum Glifady tramwajem, zarówno linią T3 jak i T5, bo obie kończą bieg w Asklipio Voulas.

Pokoje

Jak na 3* greckie, bardzo dobry standard. Codzienny serwis sprzątający, bezproblemowa wymiana ręczników. Kolor kafli w łazience to kopia najstarszej stacji metra w Atenach – Omonia, ale utrzymana w bardzo dobrej czystości. Łóżka wygodne, przez cały tydzień nikt z nas na nie narzekał.

źródło: londonhotelathens.com

Wyżywienie

Tu bardzo duży plus dla hotelu. Nie spotkaliśmy się jeszcze z tak życzliwym podejściem w 3* obiektach. Śniadania w formie bufetu. Bufet średniej wielkości, ale wystarczający. Co ważne, zawsze na śniadaniu można było liczyć na owoce czy jakieś warzywo. Minusem monotonne i trocinowate pieczywo.

My zamówiliśmy również obiadokolacje, bo była do nich niewielka dopłata. Był to najlepszy z możliwych wyborów. Byliśmy w zasadzie jedynymi gośćmi, którzy mieli w cenie wieczorny posiłek. Pierwsza kolacja była serwowana, dostaliśmy jako starter wielką misę greckiej sałatki, a później sporej wielkości danie główne.

Sprawdź ceny Hotelu London na Booking.com

Kolejne dni hotel przyjmował greckie grupy pielgrzymkowe, więc kolacja była w formie bufetu. Grupy przyjeżdżały zwykle dość późno, więc wszystko mieliśmy na świeżo.

W trakcie pobytu jeszcze dwa razy zdarzyły nam się rewelacyjne serwowane posiłki. Raz po weselu odbywającym się w hotelu dostaliśmy na deser po wielkim kawale ciasta. 

Obsługa

Widać, że w hotelu ze strony zarządzających obiektem jest nacisk na obsługę. Bardzo życzliwa, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do gości.

Polecamy

Widać po opiniach w internecie, że nie tylko my byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Odległość od miasta nie była dla nas problemem, gdyż na każdym wyjeździe rano opuszczamy hotel i wracamy wieczorem. Plusem dla nas była spokojna lokalizacja oraz możliwość wieczornego spaceru na plażę czy plac zabaw znajdujący się przy morzu. Długi deptak wzdłuż morza sprzyja spacerom czy uprawianiu aktywności – sporo osób spacerujących, maszerujących oraz biegających.

Hotel London Glifada

1 comments on «Hotel London»

  1. Kaldekor pisze:

    Widzę, że przedstawiony grecki pokój emanuje spokojem i klasyczną elegancją. Biała tapicerka łóżka dodaje wnętrzu lekkości, a jej pikowane wykończenie wprowadza nutę luksusu. Biel mebli świetnie komponuje się z delikatnie beżowymi ścianami, nadając wnętrzu ciepły, ale jednocześnie nowoczesny charakter. Obraz na ścianie wprowadza kulturalny akcent, który nawiązuje do bogatej historii i tradycji Grecji. Lampy wiszące po obu stronach łóżka to klasyczny wybór, który dodaje wnętrzu symetrii. Stolik i krzesła w bliskim sąsiedztwie balkonu sugerują miejsce do relaksu czy czytania przy naturalnym świetle. Wszystko w tym pokoju jest harmonijnie ze sobą połączone, tworząc jednolity, spójny styl, który można by określić jako klasyczny z nowoczesnymi akcentami. Zasłony w kolorze beżowym stanowią doskonałe dopełnienie wnętrza, umożliwiając regulację światła dziennego i dodając odrobinę prywatności. Wybór mebli i dodatków świadczy o dbałości o detale oraz o chęci stworzenia komfortowej przestrzeni dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *